فواید،مشکلات و مضرات کاشت درخت پالونیا

با اینکه چندین سال از ورود پالونیا به کشور گذشته است اما همچنان از فواید آن غافل شده و از مشکلات و مضرات آن سخن به میان می آید.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

درخت پالونیا گونه های متنوعی دارد که طبق گفته کارشناسان فقط برخی از آنها مهاجم بوده و کاشت آن به طبیعت آسیب می زند.

با اینکه درخت پالونیا همچنان در ایران کاشت می شود و نهال آن در سراسر کشور عرضه می شود اما هنوز اخبار ضد و نقیضی از مهاجم بودن و مشاکلاتی که این درخت ایجاد می کند صحبت می شود.

در سایت میدون یکی از سایتهای زیر نظر دولت و همچنین در صدا و سیما کاشت پالونیا توصیه شده است.

فواید کاشت پالونیا

کاشت درخت پالونیا فواید زیادی دارد. رشد سریع، مقاوم و سازگار با شرایط مختلف آب و هوا و استحکام چوب پالونیا می تواند دلایل کافی برای کاشت و بهره برداری از این درخت را توجیه کند. پالونیا می تواند زمینه اشتغال جوانان را نیز فرآهم آورد.

مضرات کاشت درخت پالونیا

طبق گفته برخی از کارشناسان کاشت درخت پالونیا مضرات زیادی دارد و باید کاشت آن متوقف شود. حسین آخانی استاد گیاه شناسی دانشگاه تهران طی یادداشتی که در تعدادی از رسانه‌ها منتشر شده نسبت به کاشت این نوع گونه گیاهی در کشور واکنش نشان داده است.

مشکلات درخت پالونیا

از مشکلات درخت پالونیا ریشه دراز این درخت است که بصورت عمودی و افقی رشد کرده و در صورتی که در مناطق شهری کاشته شود، احتمال شکست لوله ها و پاره شدن کابلهای برق و تلفن و از همه مهمتر تونل های مترو در معرض خطر قرار می گیرند.

از دیگر مشکلات کاشت درخت پالونیا، دانه های سبک و ریز این درخت است که با وزش باد ممکن است تا چند کیلومتر آن طرفتر موجبات تکثیر آن فرآهم شده و از کنترل خارج شود.


در این مقاله از مشکلات، مضرات و فواید کاشت درخت پالونیا صحبت شد. در تلویزیون و رادیو کاشت این درخت توصیه می شود، از طرف برخی کارشناسان کاشت آن ضرر دارد و در نظر برخی فواید بیشمار دارد.

دقیقاً مشخص نیست باید این درخت کاشته شود یا خیر.

[animate animation=”flash” duration=”2″ delay=”2″ iteration=”-1″]

هزینه ها و درآمدهای کاشت درخت پالونیا در سال 99 به مدت 20 سال

[/animate]

 


پیشنهاد به مطالعه:
آموزش کاشت درخت پالونیا
تسهیلات کاشت درخت پالونیا
طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا
آیا درخت پالونیا مهاجم است؟ 

5/5 - (1 امتیاز)