فواید،مشکلات و مضرات کاشت درخت پالونیا

فواید،مشکلات و مضرات کاشت درخت پالونیا

5/5 - (1 امتیاز)
طرح توجیهی

با اینکه چندین سال از ورود پالونیا به کشور گذشته است اما همچنان از فواید آن غافل شده و از مشکلات و مضرات آن سخن به میان می آید.

درخت پالونیا گونه های متنوعی دارد که طبق گفته کارشناسان فقط برخی از آنها مهاجم بوده و کاشت آن به طبیعت آسیب می زند.

با اینکه درخت پالونیا همچنان در ایران کاشت می شود و نهال آن در سراسر کشور عرضه می شود اما هنوز اخبار ضد و نقیضی از مهاجم بودن و مشاکلاتی که این درخت ایجاد می کند صحبت می شود.

در سایت میدون یکی از سایتهای زیر نظر دولت و همچنین در صدا و سیما کاشت پالونیا توصیه شده است.

فواید کاشت پالونیا

کاشت درخت پالونیا فواید زیادی دارد. رشد سریع، مقاوم و سازگار با شرایط مختلف آب و هوا و استحکام چوب پالونیا می تواند دلایل کافی برای کاشت و بهره برداری از این درخت را توجیه کند. پالونیا می تواند زمینه اشتغال جوانان را نیز فرآهم آورد.

مضرات کاشت درخت پالونیا

طبق گفته برخی از کارشناسان کاشت درخت پالونیا مضرات زیادی دارد و باید کاشت آن متوقف شود. حسین آخانی استاد گیاه شناسی دانشگاه تهران طی یادداشتی که در تعدادی از رسانه‌ها منتشر شده نسبت به کاشت این نوع گونه گیاهی در کشور واکنش نشان داده است.

مشکلات درخت پالونیا

از مشکلات درخت پالونیا ریشه دراز این درخت است که بصورت عمودی و افقی رشد کرده و در صورتی که در مناطق شهری کاشته شود، احتمال شکست لوله ها و پاره شدن کابلهای برق و تلفن و از همه مهمتر تونل های مترو در معرض خطر قرار می گیرند.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی دستمال کاغذی 🌟 سال1401(PDF+WORD)

از دیگر مشکلات کاشت درخت پالونیا، دانه های سبک و ریز این درخت است که با وزش باد ممکن است تا چند کیلومتر آن طرفتر موجبات تکثیر آن فرآهم شده و از کنترل خارج شود.


در این مقاله از مشکلات، مضرات و فواید کاشت درخت پالونیا صحبت شد. در تلویزیون و رادیو کاشت این درخت توصیه می شود، از طرف برخی کارشناسان کاشت آن ضرر دارد و در نظر برخی فواید بیشمار دارد.

دقیقاً مشخص نیست باید این درخت کاشته شود یا خیر.

[animate animation=”flash” duration=”2″ delay=”2″ iteration=”-1″]

هزینه ها و درآمدهای کاشت درخت پالونیا در سال 99 به مدت 20 سال

[/animate]

 


پیشنهاد به مطالعه:
آموزش کاشت درخت پالونیا
تسهیلات کاشت درخت پالونیا
طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا
آیا درخت پالونیا مهاجم است؟ 

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.

استارت وی

سفارش طرح توجیهی اختصاصی
02191306924 

09303217722

ساعات پاسخگویی: 8 صبح تا 10 شب

نظرات (6)

هیوا بامداد

اصلا فکرش رو هم نمی کردم که یه جایی مثل سایت شما باشه که اینقدر کامل و دقیق یک سری طرح های کارآفرینانه را توضیح داده باشه و مسائل و مشکلاتشون رو باز کرده باشه. ممنونم و امیدوارم که بقیه هم استفاده کنند.

ناصر سلدوزی

سلام به سایت شما و تموم کارآفرینایی که از این سایت کارشون رو شروع کردن. دوستان من هم از یک سال گذشته این طرح رو اجرا کرده ام. کار بسیار راحت و بی دردسری هست و حتی این تورم فکر کنم بازدهی سودم رو نیز چند برابر می کنه.

حسن مقدادی

سلام و درود خدمت شما.
با توجه به مشاوره خوبی که از سایت شما در رابط با این طرح توجیحی دریافت کردم، گفتم که ازتون تشکری کرده باشم.
امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید.

    علی حاجی پور

    سپاس از شما

محمد رضا غلامی

با توجه به رشد ریشه عمودی، اگه این درخت رو توی شهر تهران فقط برای حیاط بکاریم خطرناک هست؟ البته من خود تهران نیستم و کمی با خود شهر فاصله داریم. یه خونه باغ با 1000 متر حیاط داشتیم که می خواستیم از این درخت پالونیا بکاریم.

    علی حاجی پور

    سلام اگه کابل برق از بالای زمین رد نمیشه و امکان برخورد وجود نداشته باشه. مشکلی از لحاظ رشد عمودی درخت نخواهید داشت.