طرح توجیهیاستخراج ارز دیجیتال
موضوعات داغ

طرح توجیهی ماینینگ 98(استخراج ارز دیجیتال) بیت کوین(Bitcoin)

طرح توجیهی ماینینگ

موضوع این مقاله طرح توجیهی ماینینگ ارزهای دیجیتال (بیت کوین) و بررسی اقتصادی بودن طرح راه اندازی فارم یا مزرعه استخراج ارز دیجیتال است. دانلود طرح ماینینگ و آموزش احداث فارم به همراه فیلم در ادامه…

این روزها همه جا صحبت از استخراج ارزهای دیجیتال(Digital Bitcoin Extracting) است. همزمانی این فرصت با معضل بیکاری عمومی در سطح جامعه باعث شد تا موضوع ماینینگ بیش از پیش داغ تر و گسترش یابد.

درآمد و سودآوری استخراج ارز دیجیتال بیتکوین مستلزم شرایطی است که در ادامه مطلب به آن پرداخته شده است و در طرح توجیهی ماینینگ سال 98 با فرمت pdf و Doc کلیه هزینه ها و درآمدهای آن مورد بررسی قرار گرفت.

آنچه در ادامه می خوانید...

خلاصه ای از طرح توجیهی ماینینگ 98

سرمایه ثابت 3997 میلیون ریال
سرمایه در گردش 20 میلیون ریال
کل سرمایه گذاری 4017 میلیون ریال
نرخ بازدهی داخلی 17 درصد
درصد درآمد(فروش) در نقطه سربسر 29 درصد
دوره بازگشت سرمایه 16 ماه
درآمد در سال مبنا 3626 میلیون ریال
سود خالص در سال مبنا 3013 میلیون ریال
دستگاه مورد نیاز Antminer T17
نوع ارز بیت کوین
تعداد دستگاه ASIC 8 عدد
هش ریت 40TH/s
درآمد ماهیانه هر دستگاه 326.71 دلار
کارمزد استخر استخراج 1 درصد

خرید و دانلود فوری طرح توجیهی ماینینگ


به زبان ساده، اصطلاحات مربوط به ارزهای دیجیتال و اطلاعات پایه ای این شغل توضیح داده می شود.

بررسی اقتصادی بودن طرح راه اندازی مزرعه ماینینگ

چگونه با بیت کوین پولدار شویم؟

یکی از انواع روش های کسب درآمد دلاری استخراج ارز دیجیتال(بیت کوین) و یا ماینینگ است. در این طرح شما نیاز به نیروی انسانی زیاد، خرید زمین، ساختمان سازی(در صورت لزوم)، حمل و نقل، فروش، تبلیغات، دسته چک، چانه زدن سر قیمت و هزاران مورد دیگر نیست. یک یا چند دستگاه ایسیک با اتصال به اینترنت و با نیروی برق برای استخراج بیت کوین شما را به اهداف و خواسته هایتان می رساند. اطلاعات بیشتر درباره استخراج بیت کوین و آشنایی با مفاهیم آن در ادامه…

ارز دیجیتال چیست؟

نوعی پول که قابل لمس کردن و چاپ شدن نیست و دولتها هیچ کنترلی روی مقدار و تولید آن ندارند. ارزهای دیجیتال انقلابی در صنعت پول و بانکداری محسوب می شوند. این نوع ارز بوسیله دستگاه ماینر تولید می شود و هر کسی می تواند در این فرآیند نقش داشته و کسب درآمد کند.

انقلاب ارزهای دیجیتال

بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که در سال 2009-2008 بوجود آمد. بیت کوین قابل لمس کردن نیست و در حقیقت بصورت فیزیکی نبوده و ظاهر خاصی نداشته و هیچ نهاد واسطی(بانک) در انتقال آن به شخص دیگر دخالت ندارد. ارز بیت کوین با حروف اختصاری BTC نمایش داده می شود. تعداد کل بیت کوین ها 21 میلیون عدد می باشد و فقط 20% از آن باقی مانده است که باید استخراج شود.

ساتوشی چیست؟

ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین است. هر ساتوشی معادل 0.00000001 بیت کوین است. نام ساتوشی برگرفته از نام مخترع ارز بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) می باشد. برای بهتر جا افتادن این مسئله کافیست واحد ریال و تومان را بیاد بیاوریم.بیت کوین چیست و استخراج آن چگونه است؟

 

آیا استخراج ارز دیجیتال به صرفه است؟

با بررسی های انجام شده در طرح توجیهی ماینینگ، احداث و راه اندازی فارم استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال صرفه اقتصادی دارد. برگشت سرمایه در این طرح توجیهی کمتر از دو سال یعنی 1 سال و 10 ماه می باشد.

استخراج ارز دیجیتال(بیت کوین)

ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده هستند و در لایه هایی از معادلات ریاضی سخت رمز گذاری شده اند. برای بدست آوردن یک بیت کوین ماینرهای زیادی فعالیت می کنند تا زودتر به جواب رمز دست یابند و هر کدام سریعتر به جواب برسد، این جایزه نسیب او می شود.

مدت زمان استخراج یک بیت کوین

زمان لازم برای استخراج یک بیت کوین حدود 10 دقیقه می باشد.

پیشنهاد به مطالعه:
طرح توجیهی پرورش گوسفند چند قلوزا رومانف doc pdf 98

سخت افزار مورد نیاز برای مایینینگ

در گذشته با یک دستگاه کامپیوتر و گرافیک بازی استخراج بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال انجام می شد که توجیه اقتصادی بهتری داشت. اما، با فراگیر شدن کسب درآمد و ثروت از بیت کوین، تعداد افرادی که جذب این سیستم پول سازی شدند بیشتر و بیشتر شد. تا جایی که گرافیگ بازی و CPU کامپیوترها هم جوابگو نبود. تقاضا برای دستگاه های ماینینگ روز به روز بیشتر شد تا اینکه نسل برتر دستگاه های استخراج اسیک تولید شدند.

بوسیله دستگاه اسیک می توان رمز ارز استخراج کرد

هزینه و سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فارم ماینینگ

هزینه های راه اندازی فارم استخراج بیت کوین شامل هزینه های ثابت(مثل: تامین تجهیزات و راه اندازی) و جاری(مثل: دستمزد نیروی انسانی، هزینه برق، تعمیرات و نگهداری) است. سرمایه مورد نیاز برای این کار بستگی به تعداد دستگاه های اسیک و تامین میزان برق مورد نیاز دارد.

طرح توجیهی استخراج ارز دیجیتال(بیت کوین)

طرح توجیهی استخراج(ماینینگ) ارزهای دیجیتال(بیت کوین) در مرداد ماه سال 98 با دو فرمت pdf و doc برای علاقمندان حوزه ارز دیجیتال با بررسی هزینه ها و درآمدهای حاصل از ماینینگ نگارش شد. قیمت طرح مورد نظر بسیار معقول درنظر گرفته شد تا کارآفرینان ماینر، مشکلی از بابت هزینه های اوایل کار نداشته باشند. 

متاسفانه، قیمت طرح توجیهی ماینینگ در سایت های دیگر بیش از یک میلیون تومان است و برای کسی که هنوز کاری انجام نداده و یا کسی که برای آشنایی بیشتر با طرح ماینینگ هزینه می کند، این قیمت و هزینه ها معقول و جوانمردانه نیست.

سخت افزارهای مورد نیاز ماینینگ:

سی پی یو، کارت گرافیک یا دستگاه اسیک، کیف پول سخت افزاری(اختیاری).

لوازم جانبی ایسیک(ASIC)
 • تجهیزات خنک کننده
 • رایزر
 • مبدل
 • محافظ
پیشنهاد به مطالعه:
طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا pdf + آموزش 0تا100 کاشت
قطعات مورد نیاز طرح ماینینگ
 • پردازنده
 • حافظه RAM
 • حافظه SSD
 • کارت گرافیک
 • مادربرد
 • منبع تغذیه

فرآیند تولید ارز دیجیتال(بیت کوین)

در طرح ماینینگ، ماینرها از سخت افزارهایی مانند سی پی یو، کارت گرافیک یا دستگاه ASIC استفاده می کنند تا یک مساله رمزنگاری را حل کنند و اعتبار تراکنش را تایید کند. اولین فردی که این وظیفه را تکمیل کند، نتایج را به شبکه گزارش می دهد و بنابراین می تواند توسط نود های کامل تایید شود؛ زمانی که اجماع صورت گرفت، فرد مذکور این حق را خواهد داشت که یک بلاک به بلاک چین موجود اضافه کند و جایزه خود را دریافت کند.

فرآیند استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال

استخر ماینینگ(mining pool) چیست؟ماینینگ پول چیست؟ در یک استخر ارز دیجیتال عضو شوید

یک معدن واقعی را تصور کنید که دستگاه های زیادی برای یافتن طلا و یا هر چیز گرانبهای دیگر تلاش می کنند. این دستگاه ها مانند یک تیم عمل می کنند و هر یک توان خود را برای یافتن بکار می گیرد و زمانی که دستگاهی به جواب رسید، بقیه دستگاه ها به تناسب توان بکار برده شده در معدن، شریک این پاداش می شوند. هر دستگاه(ماینر) به تنهایی توان و شانس کافی برای دستیابی به هدف را ندارد، بنابراین عاقلانه آن است که در یک معدن(استخر ماینینگ) عضو شود و از توان دیگران نیز بهره مند شود. استخر ماینینگ محل یا معدنی برای استخراج ارز دیجیتال است. طرح توجیهی ماینینگ اقتصادی بودن ملحق شدن به این استخرها را بررسی می کند.

 

اگر میخواهید شانس بیشتری برای استخراج داشته باشید باید در یکی از سایت های استخر ماینینگ عضو شوید.
پیشنهاد به مطالعه:
طرح توجیهی گل محمدی سال 98 doc pdf/ آموزش کاشت و کشت دیم گل محمدی

بهترین استخر پاداش

بهترین استخرهای پاداش به همراه سایت ثبت نام و عضویت:

نام استخر سایت ورود
AntpoolBTC www.antpool.com
BTC.top https://pool.btc.com
BTC.com https://pool.btc.com
Bixin https://bixin.com
BTCC http://btcc.com
F2pool https://www.f2pool.com
ViaBTC https://www.viabtc.com
BW Pool
https://www.bw.com/pool/i
Bitclub
http://bitclub.network
Slush
https://slushpool.com
کدام استخر پاداش مناسب تر است؟

زمانی که می‌خواهید تصمیم بگیرید به کدام استخر ماینینگ بپیوندید، باید بررسی کنید هر استخر ماینینگ چه مبلغی از پاداش را با شما به اشتراک می‌گذارد و نحوه پرداخت آن به چه صورت است. همچنین بهتر است میزان کارمزدی که هر استخر از شما دریافت می کند را مورد بررسی قرار دهید.

آیا استخراج بیت کوین در ایران جرم و غیرقانونی است؟

خیر. استخراج ارز دیجیتال قانونی شد و جای هیچ نگرانی نیست.

چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟

برای اینکه بتوانیم بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را استخراج کنیم باید سخت افزار(دستگاه ایسیک، فن های خنک کننده، پاورهای پرقدرت، اینترنت پایدار)، فضای مناسب و برق صنعتی(در طرح توجیهی ماینینگ ذکر شده) داشته باشیم. پس از یافتن یک فضای مناسب با برق صنعتی، دستگاه ها را نصب و اینترنت(ترجیحاً ADSL) متصل می کنیم. سپس در یک استخر ماینینگ مناسب عضو می شویم. از این لحظه به بعد کار استخراج شروع می شود.

درآمد استخراج بیت کوین

درآمد استخراج ارز دیجیتال بیت کوین بستگی به نوع و تعداد دستگاه های شما دارد. معمولاً دستگاه های با قیمت بالاتر و با هش ریت بالاتر درآمد بالاتری خواهند داشت. به عنوان مثال؛ دستگاهی که در این طرح توجیهی درآمد آن محاسبه شده، دستگاه Antminer T17 با درآمد ماهانه 326.71 دلار(معادل 3/343/126 میلیون تومان) است.

استخراج بیت کوین با کامپوتر خانگی

تا یک یا دو سال پیش هم با کامپیوتر خانگی امکان کسب درآمد وجود داشت اما به فراگیر شدن این کسب و کار و تولید دستگاه های ماینینگ ایسیک، استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی بسیار سخت و زمانبر خواهد بود. غیرممکن نیست اما آسان هم نیست.

کیف پول بیت کوین(ذخیره بیت کوین)

حتماً برای شما هم سوال است که، پس از استخراج بیت کوین، ارز دیجیتال ما کجا می رود؟ 
پس از اینکه به یک استخر ماینینگ ملحق می شوید باید یک کیف پول ارز دیجیتال برای خود داشته باشید. این کیف پول می تواند سخت افزاری یا یک نرم افزار دسکتاپ یا نرم افزار موبایل باشد که پس از دانلود باید در آن ثبت نام و اطلاعات خود را در آن وارد کنید. با این کیف پول می توانید ارز دیجیتال را دریافت و ارسال کنید.

دانلود کیف پول اندروید بِرد وَلت برای افراد تازه کار دانلود کیف پول مایسیلیوم  اندروید برای حرفه ای ها  

چگونه ارز دیجیتالی را به دلار تبدیل کنیم؟

برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال استخراج شده را به دلار تبدیل کنید، باید از صرافی های دیجیتال کمک بگیرید. کار این صرافی ها این است که با دریافت کارمزد، بیت کوین شما را دریافت و دلار تحویل بدهند. ارز دیجیتال را باید از کیف پولی که دارید برای صرافی های دیجیتال ارسال کنید.

سود استخراج ارز دیجیتال(بیت کوین)

موضوع مهمی که اقتصادی بودن طرح ماینینگ را سودده می کند، هزینه برق است(در طرح توجیهی ماینینگ کلیه هزینه ها آورده شده است). با توجه به اینکه راه اندازی فارم(مزرعه) استخراج ارز دیجیتال سود خوبی دارد اما نباید از هزینه بسیار زیاد برق غافل شد. از برق خانگی برای این طرح نباید استفاده کرد چون فشار زیادی به شبکه وارد می کند و پیگرد قانونی دارد.

آیا طرح ماینینگ توجیه اقتصادی دارد؟

قانون در برابر ارز دیجیتال

با توجه به فراگیر شدن ماینینگ در ایران، در تیرماه سال 98 تعداد زیادی از مزارع ماینینگ توسط نیروی انتظامی شناسایی و جمع آوری شد. اما از آنجایی که هیچ دولتی نمی تواند در برابر این طرح مقاومت کند، این کسب و کار در ایران به رسمیت شناخته شد و با آن موافق شد. از نگاه بسیاری از صاحبنظران و صاحب منصبان استخراج ارز دیجیتال هیچ مشکلی ندارد، فقط باید قوانین این حوزه وضع شوند.

وضعیت ارزهای دیجیتال در ایران

تامین برق فارم ماینینگ

برای تامین برق فارم ماینینگ لازم است حتماً از برق صنعتی استفاده شود. برق لازم برای تعداد یک دستگاه اِسیک را می توان از کنتور خانگی تامین کرد(این کار غیرقانونی است) اما برای راه اندازی یک مزرعه ماینینگ باید از برق ولتاژ قوی صنعتی استفاده کرد. 

تعرفه، قیمت و هزینه مصرف صنعتی برق ماینینگ بیت کوین(استخراج ارز دیجیتال)

قیمت هر کیلوبایت برق با تعرفه صنعتی، حدود 450 تا 800 ریال است. البته هزینه برق برای فارم ماینینگ با نرخ صادراتی محاسبه می شود. با اینکه استخراج بیت کوین هزینه برق بالایی روی دست ماینر می گذارد اما سود و توجیه اقتصادی خوبی دارد.

صادرات برق با ماینینگ

همانطور که در طرح توجیهی ماینینگ توضیح داده شد، طرح ماینینگ مصرف برق زیادی را می طلبد و هر گونه فعالیت غیرقانونی ماینینگ مانند قاچاق برق است. با وضع قوانین در این حوزه، می توان صادرات برق داشته باشیم و در قبال آن ارز دیجیتال باارزش بدست بیاوریم. یک معامله برد-برد برای عموم مردم و دولت است.

صادرات برق با ماینینگ ارزهای دیجیتال

هم اکنون(2019-07-26) برق با تعرفه صادراتی برای واحدهای ماینینگ موافقت شده است.

طرح توجیهی ماینینگ(استخراج ارز دیجیتال) بیت کوین در تاریخ 1398/05/11 نگارش و در سایت بارگذاری شد.

نتیجه و پیشنهاد

فرصت ها خیلی زود از بین می روند و فقط اولین ها و افراد باهوش می توانند آنها را درک و عملی سازند. به جرأت می توان گفت که ارز بیت کوین آینده معاملات تجاری و بانکداری را دچار تحول خواهد کرد. ارزش ارز دیجیتال به مرور زمان و یا شاید زمانی که آخرین بیت کوین ها استخراج شوند سر به فلک خواهد کشید.

هرچند آینده قابل پیش بینی نیست اما بهتر است بدانید یک روز یکی از این دو حالت ممکن است برایمان اتفاق افتد:

1. تأسف می خوریم که چرا شروع نکردیم.

2. به کاری که کردیم افتخار می کنیم.

خرید و دانلود فوری طرح توجیهی ماینینگ 

رای کاربران
[کل: 2 میانگین: 5]
برچسب ها

علی حاجی پور

تحصیلات: فوق لیسانس مدیریت EMBA و لیسانس مدیریت صنعتی. گواهینامه ها: گواهینامه مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران، گواهینامه تبلیغات و بازاریابی دیجیتال از موسسه آموزش عالی آزاد بهار. کسب و کار من: تولیدکننده قند

‫2 نظرها

  1. سلام باید از وزارت صنعت و معدن مجوز بگیرید. تا امروز هنوز قانونی برای شرایط و نحوه مجوز دادن به طرح ماینینگ وضع نشده، اما بزودی مشکلات این حرفه برطرف میشه.
   به محض قانونی شدن حتماً توضیح خواهیم داد. متشکرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن